Προσοχή! Τα cookies χρησιμοποιούνται σε αυτόν τον ιστότοπο για να παρέχουν την καλύτερη εμπειρία χρήστη. Αν συνεχίσετε, υποθέτουμε ότι συμφωνείτε να λαμβάνετε cookies από αυτόν τον ιστότοπο. ΟΚ

EasySplicer SC-UPC-SM-09 Fusion Splice-On Connector

SB SCANDINAVIA
[Σύνδεση για Προβολή Τιμής]
534326
Προσθήκη στη Λίστα Αγαπημένων

Οι συνδετήρες σύντηξης Splice-On είναι μεταξύ των ταχύτερων και πιο αξιόπιστων τρόπων για την εγκατάσταση ενός προ-τερματιζόμενου συνδετήρα οπτικών ινών. Συνδυάζουν τα πλεονεκτήματα της συγκόλλησης σύντηξης με την απλότητα ενός συνδετήρα που μπορεί να εγκατασταθεί στο χώρο της εγκατάστασης, επεκτείνοντας τις επιλογές σας για τερματισμό πεδίου και βελτιώνοντας την απόδοση και την αξιοπιστία της εγκατάστασης σε σχέση με τους μηχανικούς συνδετήρες συγκόλλησης. Αυτοί οι συνδετήρες έχουν σχεδιαστεί για μόνιμες εγκαταστάσεις σε εσωτερικές ή εξωτερικές εφαρμογές και δεν χρειάζονται στίλβωση ή κόλλες για τον τερματισμό, ελαχιστοποιώντας τα σφάλματα εγκατάστασης.

Πλεονεκτήματα

  • Παρέχει γρήγορο και εύκολο τερματισμό ίνας
  • Πληροί ή υπερβαίνει τα πρότυπα του κλάδου για απώλεια και ανάκλαση
  • Ανώτερη τεχνολογία και προσιτή τιμή – μία εξαιρετική λύση χωρίς την υψηλή τιμή
  • Απαιτούνται λιγότερα εξαρτήματα διαχείρισης της συγκόλλησης
  • Επιτρέπει καλύτερη διαχείριση καλωδίων

Τεχνικά Χαρακτηριστικά

Connector Type: SC-UPC-SM-09
Connector Housing: SC
Fiber Type Compatibility: Single Mode 9/125 μm
Polish Type: UPC (Ultra Physical Contact)
Insertion Loss: average ≤0.2dB (max ≤0.3dB)
Return Loss: average ≥50dB (-18°C to +26°C)
Applicable Cable: for 0.9mm fibers
Tensile Strength of Coupling Mechanism: ≥35N
Working Temperature: -20°C to +75°C

Έγγραφα Υποστήριξης

EasySplicer SOC – How to splice